Jesteśmy posiadaczem rygorystycznego certyfikatu IFS. Organizacja IFS (International Featured Standards) jest organizacją non-profit, która opracowuje międzynarodowe standardy IFS Food, IFS Logistics, IFS Cash & Carry, IFS HPC i IFS Brokers.
Głównym celem IFS jest wytworzyć standard z jednotliwym systemem oceny, który zyska akredytację i który poprzez swą opinię będzie w sposób czytelny i przejrzysty ocenić jakość w ramach całego łańcucha dostaw.
Mówiąc wprost chodzi o certyfikat w zakresie bezpieczeństwa żywności. Kontroluje, czy w danej organizacji spełnia się wymogi higieny, bezpieczeństwa, kontroli oraz innych parametrów.
Na stworzenie standardu IFS miały wpływ niemiecke (HDE), francuskie (FCD) i włoskie (ANCC, ANCD) organizacje detaliczne współpracujące z producentami, jednostkami certyfikującymi oraz odbiorcami końcowymi. Standard dotyczy bezpieczeństwa produktów, spełniania wymogów prawnych, oraz systemu zarządzania jakością. Celem standardu jest pomoc w zapewnieniu i spełnieniu wymogów konsumentów.
Więcej informacji można znaleźć tutaj:
https://cs.wikipedia.org/wiki/International_Food_Standard
https://www.ifs-certification.com/
Nasza firma dysponuje certyfikatem BIO. Oznacza to, że możemy przetwarzać BIO surowce, a produkt finalny oznaczać jako produkt ekologiczny.
Bioprodukt jest produktem (surowcem), pochodzenia roślinnego lub zwierzęcego, powstałym w ramach rolnictwa ekologicznego.
Podczas ich produkcji nie można korzystać z nawozów syntetycznych, środków pielęgnacyjnych i innych substancji, które naruszają środowisko naturalne lub w sposób naturalny w nim nie występują. Producent bioproduktów musi legitymować się szeregiem zawartych umów o kontroli biojakości z urzędowo certyfikowaną jednostką kontrolną, która podczas całego procesu produkcji bioproduktu (fabryki, magazyny, pakowalnie, transport) kontroluje spełnianie norm opracowanych dla rolnictwa ekologicznego.
Więcej informacji można znaleźć tutaj:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Bioprodukt
Jesteśmy częścią systemu gospodarowania odpadami EKO-KOM
Przestrzegamy regulacji dotyczących gospodarowania odpadami. Głównym ich celem jest konieczność zmniejszenia ilości metali ciężkich oraz substancji niebezpiecznych w opakowaniach oraz zmniejszenie objętości i masy opakowania przy zachowaniu wymogów stanowionych dla pakowanego produktu.
Opakowanie jest definiowane w trzech kategoriach: sprzedażowe, firmowe, transportowe. Śledzi się przede wszystkim ilość wprowadzanych opakowań na rynek. Mamy również na uwadze aspekty ekologiczne, takie jak skład, możliwość odzysku, recykling i inne.
Jesteśmy częścią systemu EKO-KOM. W oparciu o umowy wspieramy finansowo systemy przetwarzania odpadów, optymalizację ich zbioru oraz ponownego wykorzystania. Rozwijamy również współpracę z przedsiębiorstwwami komunalnymi oraz firmami zajmującymi się przetwarzaniem odpadów.
Więcej informacji można znaleźć tutaj:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Zelen%C3%BD_bod