Nasza historia

" Firmę AG FOODS zakładaliśmy w roku 1990. Było nas dwóch, mieliśmy tylko jeden produkt - serwatkowy, multiwitaminowy napój Vitamaxima. Do tego pierwsze 100 kg produktu, ukierunkowanie na sukces i jedną myśl - wszystko co robimy, robimy z pasją.

Dziś w naszej spółce pracuje ponad 200 osób, w portfolio mamy ponad 400 własnych, oryginalnych produktów, nadal pozostając wiernymi naszej pierwotnej myśli

Przez cały czas z pasją produkujemy, kupujemy i dystrybuujemy wysokiej jakości produkty z najwyższej klasy surowców. Przez cały czas jesteśmy niezawodną firmą, której klienci mogą w każdych okolicznościach zaufać w 100 procentach. Cały czas trwamy w przekonaniu, że nasi pracownicy muszą się u nas czuć dobrze, być częścią rodziny. Nieustale prezentujemy nowe produkty, opracowujemy oryginalne receptury.

Dlatego dziś, po 30 latach na rynku możemy z dumą powiedzieć, że AG FOODS jest dzieckiem, które wyrosło na niezawodną, odnoszącą sukcesy firmę, która w dalszym ciągu pozostaje rodzinna. I nadal, po tych kilkudziesięciu długich latach, wszystko co robimy, w dalszym ciągu robimy z pasją! Nawiasem mówiąc, Vitamaxima do dziś znajduje się w naszym portfolio."

JIŘÍ JÍZDNÝ, Założyciel i współwłaściciel spółki.

215

pracowników

1200

produktów

2

zakłady produkcyjne

Spółka AG FOODS Group a.s. jest od 1990 roku specjalistą w zakresie produkcji i sprzedaży napojowych mieszanek instant. Przez ten okres przeszliśmy przez różne fazy rozwoju. Poniżej możesz przejrzeć główne kamienie milowe "życia" naszej pełnej aromatów fabryki.

 • 1990
  Powstaje firma AGROINFORM, założycielem jest Ing. Jiří jízdný.
 • 1993
  Wytwarzamy pierwszy napój multiwitaminowy o nazwie Vitamaxima Tropical.
  2 pracowników
  1 produkt
  1 kraj
  100 kg produktu
 • 1996–1999
  Zakładamy bliźniacze spółki na Słowacji, w Polsce i na Węgrzech.
 • 2002
  Otwieramy nowe centrum handlowo-produkcyjne w Košikovie, kilkanaście kilometrów na zachód od Brna.
 • 2010
  Sprzedaż firmy holenderskiemu funduszowi inwestycyjnemu AVALLON MBO FOND
 • 2013
  Kupujemy spółkę BIOGENA CB spol. s.r.o. specjalizującą się w produkcji owocowych, ziołowych oraz klasycznych herbat z surowców z całego świata. BIOGENA intensywnie współpracuje również z miejscowymi dostawcami, odnajdując drogi do szerszego wykorzystania lokalnych źródeł.
 • 2017
  Akcje spółki AG FOODS Group kupuje Jiří Jízdný oraz Orestes Żukowski.
  212 pracowników
  518 produktów
  Ponad 400 wprowadzonych innowacji
  Ponad 5600 ton wyprodukowanego towaru
  2,5 miliona saszetek herbaty rocznie